خانهاخباربررسی انتقال آب از دریای شمال به فلات مرکز در کمیسیون آموزش

بررسی انتقال آب از دریای شمال به فلات مرکز در کمیسیون آموزش

بررسی انتقال آب از دریای شمال به فلات مرکز در کمیسیون آموزش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی گزارشی درباره بحران آب با نگاه پژوهشی و موضوع انتقال آب از دریای شمال به فلات مرکز در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

میرحمایت میرزاده ضمن اعلام این مطلب، در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در این جلسه کارگروه پژوهش گزارشی از موضوع بحران آب با نگاه پژوهشی ارائه کرد. موضوع اصلی این گزارش انتقال آب از دریای شمال به فلات مرکزی کشور بود.

به گفته وی، کمیسیون آموزش همچنین موضوع تشکیل نشدن شورای عالی مهارت را بررسی کرد، گزارشی که کمیته مهارت کمیسیون تدوین کرد که شامل مواضع‌کاری دو وزارت علوم و آموزش و پرورش در این حوزه است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مالیات‌های مستقیم گفت: کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون فرعی این طرح را بررسی و نظرات را ارائه کرد.

میرزاده گفت که قرار شد علاوه بر تولیدات داخلی به ارائه خدمات داخلی نیز توجه شود و این موضوع به این طرح اضافه گردد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه کمیته آموزش و پرورش نشستی را با معاون نیروی انسانی وزارت آموزش برگزار کرد. نظرات کارشناسی طرفین درباره طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمی حق‌التدریس و آموزش یاران نهضت سوادآموزی بررسی شد. این طرح هفته آینده در دستور کمیسیون قرار می‌گیرد.

منبع: ایسنا

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
بدون نظر

پیام بگذارید

20 − 4 =