خانهاخبارمستند “تالان” برگزیده دهمین جشن سینمای مستند ایران

مستند “تالان” برگزیده دهمین جشن سینمای مستند ایران

مستند “تالان” برگزیده دهمین جشن سینمای مستند ایران

مستند تالان، کاری از محمد صادقی دهقانی، تهیه شده در جمعیت ناجیان آب در دهمین جشن سینمای مستند ایران به عنوان بهترین فیلم نیمه بلند مستند برگزیده شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مردم نهاد جمعیت ناجیان آب، مستند تالان، روایتی از آب های زیرزمینی ایران کاری از محمد صادق دهقانی تهیه شده در جمعیت ناجیان آب چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ در دهمین جشن سینمای مستند ایران مفتخر به دریافت تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین فیلم نیمه بلند مستند شد.

جشن مستقل سینمای مستند ایران که هر سال به معرفی بهترین مستندهای سال سینمای ایران می پردازد، در دهمین دوره برگزاری خود جایزه بهترین فیلم مستند نیمه بلند سال را به محمدصادق دهقانی برای کارگردانی و تهیه کنندگی مستند تالان اهدا کرد.

مستند تالان در این جشن کاندیدای دریافت پنج جایزه در دسته های “بهترین فیلم”، “بهترین کارگردانی”، “بهترین تدوین”، “بهترین پژوهش و تحقیق” و “بهترین صداگذاری” بود. در بهترین مستند نیمه بلند، محمد اطبایی، رضا درمیشیان و شهرام درخشان تندیس بهترین فیلم مستند نیمه بلند را به محمد صادق دهقانی برای فیلم «تالان» اهدا کردند.

این فیلم هم اکنون نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی از جشن بزرگ سینمای ایران (خانه سینما) است که در شهریور ماه برندگان نهایی اعلام خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مردم نهاد جمعیت ناجیان آب، مستند تالان را می توان اولین تجربه حرفه ای سازمان های مردم نهاد کشور در به تصویر کشیدن مسائل و چالش های مربوط به منابع آب زیرزمینی دانست که در آن سعی شده است با نگاهی جامع، زوایای مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و تاریخی موضوع به تصویر کشیده شود.

فیلم مستند تالان کاری از محمد صادقی دهقانی، مستندساز جوان و خوش سابقه کشور است که با صدای استاد مسعود رایگان تهیه شده و فاز پیش تولید و تولید آن افزون بر ۱۸ ماه به طول انجامیده است.

اولین اکران این مستند ۶ اردیبهشت با حضور دکتر محمد فاضلی مدیر دفتر آب و امور اجتماعی وزارت نیرو در مشهد صورت گرفت که به زودی برنامه اکران آن در سینماهای کشور اعلام خواهد شد./

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
بدون نظر

پیام بگذارید

چهار × سه =