خانهاخبارتقدیر از محمدصادق دهقانی برای مستند “تالان”

تقدیر از محمدصادق دهقانی برای مستند “تالان”

تقدیر از محمدصادق دهقانی برای مستند “تالان”

مشاور وزیر نیرو در مراسم رونمایی و اکران فیلم مستند تالان از محمدصادق دهقانی، پژوهشگر و کارگردان این اثر با اهدای لوحی تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مردم نهاد جمعیت ناجیان آب، در نخستین اکران فیلم مستند تالان که به نمایش روایتی از آب های زیرزمینی اختصاص یافته بود؛ محمد فاضلی، مشاور وزیر نیرو با اهدای لوحی از سوی جمعیت ناجیان آب، از محمد صادق دهقانی پژوهشگر و کارگردان این اثر هنری تقدیر کرد.

محمد صادق دهقانی در معرفی مستند تالان عنوان کرد: تالان بیش از هر چیز از اخلاق سخن می گوید، اخلاقی که اگر در طی این سال ها بر ذهن یکایک ما حاکم بود اکنون شاهد فاجعه منابع آب زیرزمینی در کشور نبوده و ما ناگزیر از تهیه تالان نمی شدیم.

کارگردان فیلم مستند تالان اظهار داشت: در این فیلم با روایت مستندی از اخبار و روزنامه های رسمی کشور، نتایج تصمیم گیری ها طی دهه های اخیر به تصویر کشیده شده و لذا در پی متهم کردن شخص حقیقی یا حقوقی در ساختار این فیلم نبوده ایم.

وی خاطرنشان ساخت: یک تیم از بهترین های حوزه آب به عنوان مشاوران پژوهشی که از جمع ناجیان آب بوده اند و گروهی نیز از بهترین های سینمای مستند به ویژه آقای مسعود رایگان از سینمای داستانی، در کنار اینجانب همراهی داشته اند تا طی دو سال با بودجه ای بسیار ناچیز و با پشتیبانی سازمان مردم نهاد جمعیت ناجیان آب بتوانیم این اثر را به تصویر بکشیم.

مدیرعامل جمعیت ناجیان آب در این مراسم با تقدیر از پژوهشگر و کارگردان مستند تالان و سایر عوامل تولید این فیلم عنوان کرد: اثر تالان در یک زحمت دوساله به سرپرستی آقای محمدصادق دهقانی به ثمر نشسته است و در این مدت اشخاص متعددی کمک کردند تا این اثر خلق شود.

مهدی جمشیدی از همکاری شایسته دانشگاه فردوسی مشهد در میزبانی اکران تالان تقدیر کرد و افزود: ریاست و معاونین محترم دانشگاه فردوسی مشهد طی سال های اخیر به طور مستمر پذیرای محافل و برنامه های متنوع جمعیت ناجیان آب و سایر فعالان محیط زیست بوده و همیشه با میزبانی و حضور موثر خود در این برنامه ها به غنای آن ها افزوده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مردم نهاد جمعیت ناجیان آب، نخستین مراسم اکران تالان در تاریخ ۶ اردیبهشت ۹۶ در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد در جمعی از دانشگاهیان، مسئولانی از وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران، شرکت های آب منطقه ای، آب و آبفا، اعضای سازمان های مردم نهاد محیط زیستی، خبرنگاران، تشکل های کشاورزی، هنرمندان و سایر علاقمندان برگزار شد.

 

 

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نظرات
 • سلام
  فیلم اثرگذاری بود. از زحمات شما برای تهیه این فیلم سپاسگزارم.

  ۱۳۹۷-۰۲-۰۷
 • جای این گونه فیلم ها واقعا خالی بود. ای کاش زودتر اقدام کرده بودید
  در کشور ما به آب های زیرزمینی توجه بسیار کمی شده است

  ۱۳۹۷-۰۲-۰۷
 • ممنون بابت تهیه . ببخشید برای پخش در دانشگاه بیرجند میخوام به کجا باید مراجعه کنم.

  ۱۳۹۷-۱۱-۱۹

پیام بگذارید

هفده − پانزده =